Ekonomi

30 yeni marka ilk kez Bursa Şehir Merkezi’nde

Atış Küme ve Pars Toprak Sanayi A.Ş.’nin ortak hayata geçirdiği DownTown Bursa Hayat ve Cümbüş Center. 85 bin metrekare alan üzerine kurulu, kiralama ve yönetim faaliyetleri Fiba Ticari Gayrimenkuller tarafından üstlenilen projede cadde mağazaları, restoranlar, müzeler, sinema salonları, gösteri sanatları merkezi bulunuyor. Avrupa’nın en büyük gösteri havuzu, animasyonlu LED ekranları ve şehrin en büyük aile eğlence alanıyla Bursalıları seçkin dünya markalarıyla buluşturdu.

200 markayla yeni alışveriş deneyimi

DownTown Bursa’da 17 bin metrekarelik yeşil alan, geleneksel alışveriş kültürü, Türk ve Dünya mutfağı lezzetleri ve konferans salonları bulunuyor. Ulusal ve uluslararası 200 markayı çatısı altında bulunduracak olan DownTown Bursa, aynı zamanda ilk kez Bursa’da olacak onlarca markaya da ev sahipliği yapıyor.

Sokak lezzetleri alanının da yer aldığı konseptte, Bursa’da ilk kez yer alacak 30 yeni marka kapılarını misafirlerine açtı. Merkezin açılışında konuşan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, “72 bin metrekare kiralanabilir alana sahip, yüzde 99’u kiralık, yüzde 68’i kiralık olan projeyi Bursa’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Bugün açılan ve ekim ayı sonunda yüzde 95 doluluk oranına ulaşacak.” İnşallah Bursa’ya değer katmanın yanı sıra birçok turistik faaliyet de mümkün olacak.

Avrupa’nın en büyük gösteri havuzuna sahip olmasının yanı sıra 2 müze de yer alacak. 10 bin metrekarelik çocuk eğlence merkezi bulunmaktadır. “Sadece perakendenin değil, kültür ve sanatın da olduğu bir alışveriş merkezi oluşturduk” dedi. Pars Toprak Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez, “Bursa’ya ekonomik ve kültürel değerler kazandırmak amacıyla yapıldı. Projede şehrin kültürel ve sanatsal atmosferine katkı sağlayacak önemli projeler yer alıyor. Burada Bursa’ya yakışır festivaller yapılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu