İş

8. dönem başvuruları ilk fırsatta başladı

İSTANBUL (İGFA) – 2000 yılında merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından kurulan Türkiye’nin önde gelen yatırım şirketlerinden Temel Holding ve toplumsal fayda odaklı yatırım birimi Temel Sosyal; 2015 yılından bu yana gençler ve istihdam üzerinde sürdürülebilir ve ölçülebilir bir etki yaratıyor.

‘Sosyal Fırsat Eşitliği Sağlar’ sloganıyla hayata geçirilen Şevket Sabancı Vizyonu ile bugüne kadar 30 binden fazla başvuru alan İlk Fırsat, Güzel Sabancı Temelli My English Opportunity ve Lisansüstü Programlar, patronların az tanıdığı devlet üniversitelerinden mezun olan gençler; İş hayatına özgüvenli, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak adım atmalarını amaçlar.

programı; Gençlere kurumsal bağlantı, finans ve muhasebe, insan kaynakları, idari işler, satın alma, bilgi teknolojileri ve kaynak geliştirme/iş geliştirme gibi STK’larda ve özel sektör birimlerinde iş deneyimi kazandırılırken, 250 gençlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanacak. İlk Fırsat Akademisi. Saatin üzerinde eğitim ve mentorluk fırsatları sunulmaktadır.

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı, Türkiye’deki gençlerin emsalleriyle eşit koşullarda istihdama dahil olmaları için sorumluluk aldıklarını belirterek, “Çalışmaların sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. Ess Sosyal olarak yaptığımız ve yarattığımız sosyal etki ve attığımız her adımın yol gösterici olacağına inanıyoruz.Temel Holding olarak gençlerin arkasındayız.”

BAŞVURU DETAYLARI;

2023 yılında gençlere 50 fırsat daha kazandıracak olan programa kabul edilen adaylar, 1 Eylül 2023 tarihinde göreve başlayacak.

Başvuruları 18 Haziran’a kadar devam edecek olan Programa başvuru yapacak adaylar;

  1. Haziran 2022 veya sonrasında rastgele bir devlet üniversitesinden mezun olmak
  2. Diploma notu 4’lü sisteme göre en az 2,5 / 100’lük sistemde 65 puan ve üstü
  3. Daha önce tam zamanlı bir işte çalışmıyor olmak (Stajlar bu kapsama dahil değildir)
  4. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Programa katkıda bulunabilecek ve programdan yararlanabilecek niteliklere sahip olmaları beklenmektedir.

haber-goynuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu