Haber

Almanya İç İstihbarat Başkanı, AfD İçinde Artan Anayasa Karşıtı Akımlara Karşı Uyarıda Bulundu

Almanya’da İç İstihbarattan Sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Thomas Haldenwang, aşırı sağcı Almanya İçin Alternatif (AfD) partisindeki ılımlı siyasetçilerin etkisinin azaldığı ve karşıtların etkisinin azaldığı uyarısında bulundu. -anayasal hareketler artıyor.

Alman Haber Ajansı’na (DPA) konuşan Haldenwang, AfD’nin son parti toplantısında delegelerin gelecek yıl yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri için tartışmalı adaylar seçmesinin “endişe verici bir gelişme” olduğunu söyledi.

Haldenwang, ölçülü siyasetçilerin parti içindeki etkilerini kaybettiklerini savundu, “Bu, parti içinde etkisi artmaya devam eden güçlü anayasa karşıtı akımların olduğu yönündeki değerlendirmemizi bir kez daha kanıtlıyor.” söz konusu.

Haldenwang, adayların tam listesinin ve partinin Avrupa Parlamentosu seçim programının şu anda kesinleşmediğini hatırlatarak, “Ancak geçmişte özgür, demokratik anayasal düzenimizle bağdaşmayan konumlarla dikkatleri üzerine çekenlerin seçime gideceği şimdiden anlaşıldı. Bir sonraki Avrupa Parlamentosu’nda AfD grubunda.” terimini kullandı.

Göçmen ve Müslüman karşıtı olarak bilinen AfD, Başbakan Olaf Scholz’un Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve diğer hükümet koalisyon ortakları Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’nin (FDP) önünde oyların yaklaşık yüzde 20’sini aldı. ülkedeki son anketlere göre.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu