Ekonomi

Applied Digital, AI Alliance’a üye olduğunu duyurdu

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) için dijital altyapı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan DALLAS – Applied Digital Corporation (NASDAQ:APLD), bugün AI Alliance’a üye olduğunu duyurdu. Bu koalisyon, açık inovasyonu ve sorumlu yapay zeka (AI) gelişimini teşvik etme ortak hedefiyle startuplar, akademi ve hükümet dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden önde gelen kuruluşları içeriyor.

Aralık 2023’te IBM ve Meta tarafından ortaklaşa kurulan AI Alliance, yapay zekayı sorumlu bir şekilde geliştirmede geliştiricileri ve araştırmacıları destekleyen, bilimsel bütünlüğü ve toplumsal faydaları sağlayan açık bir topluluk yaratmayı amaçlıyor. Odak noktası yapay zeka endüstrisinde inanç, emniyet, güvenlik, çeşitlilik ve ekonomik rekabet gücüdür.

Applied Digital CEO’su Wes Cummins, şirketin misyonunun AI Alliance’ın hedefleriyle uyumlu olduğunun altını çizdi. Yapay zekada sorumlu ve adil ilerlemeyi sağlamak için farklı gruplar arasındaki işbirliğinin önemini vurguladı. Applied Digital, HPC uygulamalarını optimize etmek için enerji üretim kaynaklarında stratejik olarak konumlandırılmış gelişmiş düşük maliyetli dijital altyapısıyla tanınır.

Applied Digital, AI Alliance’a katılarak, olumlu toplumsal etkiye sahip yapay zeka araçlarının geliştirilmesine katkıda bulunmak için dijital altyapıdaki uzmanlığından yararlanmayı hedefliyor. Şirket, tahlilleri hızlı bir şekilde dağıtabilme yeteneğinin kendisini bu işbirlikçi çabada değerli bir rol oynayabileceğine inanmaktadır.

Applied Digital, Kuzey Amerika’da yeni nesil veri merkezleri işletiyor ve genişleyen HPC pazarına çözümler sunuyor. Şirketin AI Alliance’a katılımı, etik ve sürdürülebilir AI teknolojilerine olan bağlılığını yansıtıyor.

Bu duyuru Applied Digital Corporation’ın basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu