Haber

Atalık Fidanı Menderes’te Üreticiyle Buluştu

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan’ın tarıma verdiği destek kapsamında Ataköy’de yöresel domates fidesi dağıtıldı.

Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan’ın ilçede tarımsal faaliyetleri canlandırmak, üreticiyi teşvik etmek, üreticinin yükünü bir nebze olsun hafifletmek ve Menderes tarımına katma değer sağlamak için yaptığı çalışmalar sürüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Ataköy’deki üreticilere 20 bin adet ata domates fidesi ücretsiz olarak dağıtıldı.

Desteğimiz devam edecek

İlçede tarım hizmetleriyle üreticilerin yanında olduklarını kaydeden Menderes Belediye Başkanı V. Erkan Özkan, “Menderes’te başlattığımız tarım hareketi hız kesmeden devam ediyor. Bereketli topraklarımızda ata tohumlarının çoğalmasını özellikle önemsiyorum. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile sıkıntılı ilçemizde yaklaşık 30 dönüm arazi üzerine Menderes Belediyesi Can Yücel Tohumculuk Merkezi kurulması için çalışmalara başladık. Ayrıca Menderes Belediyesi Tohum Bankası’nı kurarak domates, biber, hıyar, kavun, karpuz gibi 500’den fazla ata yerel tohumun korunacağı yerde yerel ata tohumlarının toprağa kazandırılmasını ve teşvik edilmesini amaçladık. 1. Menderes Belediyesi Yerel Tohum Takas Şenliğini gerçekleştirdik. Festivalimizi her yıl geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Çalışmamız kapsamında Ataköy’deki üreticilerimize 20 bin atalık yerli domates fidesi dağıttık. Tüm üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu