Haber

Bayram öncesi tatil kentlerine girişler yoğunlaştı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla turizm kentlerinden Antalya, Muğla ve İzmir’e vatandaşlar adeta akın etti.

14 Haziran Cuma günü öğleden sonra başlayan kentlere kara yoluyla gelişler, arife günü 3 katına çıktı.

Denetimler sıklaştırıldı

Antalya’da kuzey giriş noktalarından biri olan Döşemealtı Kovanlık Yol Kontrol Noktası’nda 1 saatte 5 bin araç geçiş yaptığı tespit edildi. Antalya İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı 1500 personelin bayram boyunca 24 saat görev yapacağı kentte, giriş ve çıkış noktalarında denetimler sıklaştırıldı.

Antalya’da 5 kilometre uzunluğunda kuyruk

Kovanlık Yol Kontrol Noktası’nda 5 kilometre uzunluğunda trafik yoğunluğu oluştu. Diğer yandan bu bayram özellikle hız limitlerine dikkat edecek jandarma ekiplerinin kurallara uymayanlara cezai işlem uygulayacağı belirtildi.

Rekor sayıda araç girdi

Yaz tatilinin ve 9 günlük bayram tatilinin aynı zaman denk gelmesi nedeniyle Bodrum’da üst düzey güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit 3 günde 150 bin aracın girdiğini ifade ederek, “Bayram kapsamında bir dizi tedbirler aldık. Polisimiz, jandarmamız, sahil güvenliğimiz, zabıtamızla bir dizi tedbir aldık. Bu kapsamda toplamda 86 araç, 733 personelle bu hizmeti sürdüreceğiz. İnşallah sıkıntısız bir şekilde bayram süresi geçiririz diyorum. Her gün yaklaşık 70 bin araç giriş yapıyor. Bayram süresi boyunca 200 ila 250 bin arasında aracın giriş yapması bekleniyor. Nüfusun ise 1 milyonu geçmesi bekleniyor. Otellerimizdeki doluluk oranları iyi seviyede. Bodrum’da ayrıca lahmacun fiyatları 140 liradan başlıyor. Bodrum’un çoğu yerinde fiyatlar makul seviyededir” diye konuştu.

Üst düzey güvenlik önlemi alındı

Yaz tatilinin ve 9 günlük bayram tatilinin aynı zaman denk gelmesi nedeniyle Bodrum’da üst düzey güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Bodrum Kaymakamlığı tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ek personel takviye edildi.

Kurban Bayramı dolayısıyla Bodrum Belediyesi de saha elemanlarının izinlerini kaldırdı. Temizlik başta olmak üzere gıda denetimleri, sahillerdeki huzur ve güveni sağlamak için zabıta ekipleri de 24 saat esaslı çalışmaya başladı. İlçenin giriş ve çıkışlarında jandarma ve polis ekipleri trafik uygulaması ve kimlik kontrolleri yapıyor. Yalıkavak, Türkbükü, Ortakent gibi mahalle girişlerinde de uygulamalar 24 saat kesintisizi olarak yapılmaya başlandı. Özellikle sahil şeridinden tüm kolluk görevlileri devriye atıyor. 9 gün boyunca ilçede yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için kolluk kuvvetleri 24 saat görev yapacak.

İstanbul-İzmir Otoyolu’nda yoğunluk

Osmangazi Köprüsü’nden itibaren otoyolun Yalova ve Bursa kesiminde güneye doğru dün akşam mesai bitiminin ardından başlayan bayram tatili hareketliliği sürüyor.

İstanbul ile çevre illerden Ege ve Akdeniz bölgelerine gidenlerin, 9 günlük bayram tatilinin ilk günündeki yoğunluğu artıyor.

Bağlantı yollarıyla uzunluğu 446 kilometreyi bulan otoyolda İzmir yönündeki sıkışıklık dronla görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu