Haber

Bingöl’de birbirine düşman aileler barıştı

Bingöl’ün Genç ve Adaklı ilçelerinde husumet içinde olan 4 aile, il protokol ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.

Genç ve Adaklı Kaymakamlıklarının öncülüğünde her iki ilçede de barış yemeği programları düzenlendi.

Genç’te Kabadayı ve İnan aileleri ile Adaklı’da Şam ve Dumlu aileleri arasındaki husumet, il protokolü ve kanaat önderlerinin inisiyatifiyle sona erdi.

Genç Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, hoşgörü ikliminin tüm zorlukların üstesinden geldiğini belirtti.

Toplumda birlik, beraberlik, barış ve mutluluğun devamı için en çok ihtiyaç duyulan şeyin bu olduğunu ifade eden Kaptanoğlu, şöyle konuştu:

“Toplumsal barış için, sevgi için, dostluk için, kardeşlik için, birlik ve beraberlik için, yarınlar için, çocuklarımız için güçlü bir umut oluşturmalıyız. Biliyoruz ki bu topraklarda asırlardır var olan kardeşlik ve hoşgörü iklimi, bugüne kadar tüm imtihanları aşmak için… Çünkü bu topraklar Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin, Mevlana’nın aşk mesajlarıyla yoğruldu.Bu topraklar, yaratılanın Yaradan için sevildiği, ve “acılar balla eğlenir.”

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik de barışın tesisi için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Adaklı ilçesinde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Burak Bozkurt Gürses, birlik, beraberlik ve kardeşlik kavramının önemine vurgu yaparak, ailelere gösterdikleri bu örnek davranıştan dolayı teşekkürlerini iletti.

Programa Adaklı İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Keğner ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Gökhan Koyun da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu