Haber

“Bu kimsenin bilmediği bir konu” diyen Akşener, deprem bölgesindeki tehlikeye dikkat çekti.

İyi partiGenel Başkan Meral Akşener Ramazan Bayramı münasebetiyle Malatya’da ve Hatay‘de depremzedelerle buluştu.

“KILIÇDAROĞLU SEÇİLECEK VE GÜÇ BİZ OLACAĞIZ”

Akşener, Reyhanlı Ticaret Odası’nı ziyaretinin ardından şu açıklamayı yaptı; “Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhurbaşkan Yardımcıları olarak deprem bölgesindeki 8 ilimizde ziyafet kahvaltısı yaptık. Malatyalıyım. Hatay Geldim Amacımız deprem sonrası Reyhanlı’da ortaya çıkan sorunları, Hatay merkezli ve buraya yansıyan sorunları dinlemek. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimin ardından 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçileceğine ve iktidara geleceğimize inanıyoruz.

“HATAY’IN YENİDEN İNŞA EDİLMESİ GEREKİYOR”

Dolayısıyla aldığımız bu bilgiler ışığında Hatay’ın merkezindeki o facia noktadan çıkıp, bu kadim kenti yeniden inşa etmek, o dokuyu ve tarihi korumak, çiftçimiz, esnafımız için elzemdir. Örneğin çırçır fabrikaları yıkıldı ve bir an önce onarılmaları gerekiyor. Sıfırdan yeniden inşa edilmesi gerekiyor.

“SIĞINMACILARIN GÖNDERİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

İşi olanların bundan sonra işçilerini çalıştıracak yeri yoksa işveren işçilerine maaş ödeyemez. Dolayısıyla işsizlik yeniden yükselecek. Mültecilerin 2 yıl içinde Hatay’a geri gönderilmesini sağlayacak bir programımız var, programımıza göre, işbirliği içinde, onları zorlamadan, karıştırmadan, paylaştık.

“YILAN SIRMASIYLA ÇOCUK ÖLDÜ”

“Muge (Zan) bugün ‘Deprem bölgesinde deprem çadırlarının kenarlarında yılanlar dolaşıyor. Bir çocuğumuz yılan tarafından ısırılarak öldü’ dedi. Bu kimsenin bilmediği bir iddia. Türkiye’de bir sıkıntı yok. elbirliği ile çözülemeyecek mesele Türkiye’nin gücü çok yüksek Yeter ki liyakat, hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığına önem verelim yeter ki patronluktan, hırsızlıktan, alkıştan vazgeçelim. Türkiye’nin çözemeyeceği sorun yoktur. . Hep bir arada. Tarih yazacağız. Çok uzun oldu, Türkiye’ye bahar gelecek” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu