Haber

“Dünyada En Çok Sığınmacı Öğrenci Barındıran Ülkeyiz”

Mülteci Öğrencide Lideriz! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’nin son 12 yılda 1,2 milyon Suriyeli çocuğa ev sahipliği yaptığını söyledi.

Bakan Tekin, bu çocukların eğitim süreçlerine katılımlarını sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, bu konuda Türkiye’nin dünyada en fazla mülteci öğrenci barındıran ülke olduğunu söyledi.

“Küresel sıkıntılara rağmen Türkiye’de eğitim alanında ciddi gelişmeler yaşanıyor”

2000’li yılların başından bu yana Türkiye’de eğitime erişim, eğitimin niteliği ve niceliği açısından önemli ilerlemeler kaydedildiğinin altını çizen Tekin, “2008-2009 küresel mali krizi ve Kovid-19 salgını gibi ciddi küresel sorunlara rağmen, Türkiye’de eğitim alanında çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. dahil oldu.” söz konusu.

  3,5 Milyon Suriyelinin Konut Sahibi

Türkiye’nin son 12 yılda 1,2 milyonu çocuk olmak üzere 3,5 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yaptığını hatırlatan Tekin, bu çocukların eğitim ve öğretim süreçlerine katılmaları için ellerinden geleni yaptıklarını, bu doğrultuda Türkiye’nin bu konuda Türkiye’ye destek olduğunu söyledi. dünyada en çok mülteci öğrencinin yaşadığı ülkedir. Belli olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Tekin, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketinin olumsuz sonuçlarına eklendiğinde, tüm bu aksiliklere rağmen Türkiye’nin eğitim alanındaki ivmesinin takdire şayan olduğunu belirtti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu