Yaşam

“EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi” Bergama’lı sanatseverlerle buluştu

Ege Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “10. Yıl”. “Uluslararası EgeArt Sanat Günleri” İzmir’in dört bir yanında gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinlikleriyle devam ediyor.

Bu yıl “Vefa” temasıyla onuncu kez kapılarını açan Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında “EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi” Bergama’lı sanatseverlerle buluştu.

Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen stant açılışına Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, EgeArt Küratörü, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Aysel Ildızlı, akademisyenler, sanatçılar ve öğrenciler hazır bulundu.

Serginin açılışında konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Ege Üniversitesi’nin düzenlediği ’10. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri Vefa Sergisi’nin açılışını Bergama Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Tüm hemşerilerimi sergiyi ziyaret etmeye davet ediyorum. “Hem Bergama’nın eğitim, hem de kültür-sanat hayatına yaptığı katkılardan dolayı Ege Üniversitesi’ne şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya, “Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak düzenlenen 10. Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında, milletimizin kültür ve sanat birikimiyle çok önemli bir serginin açılışını yapıyoruz. İzmir’in sanat gündemini belirleyen üniversite. “Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kurucasile-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu