Teknoloji

Elon Musk’ın Tesla Botları artık yürüyebiliyor; öğeleri kaldırabilir (Video)

Tesla, Tesla Botlarının üretime hazır bir şasiye sahip olduğunu gösteren yeni bir görsel paylaştı. Robotlar artık yavaş yavaş sendelemeden dümdüz yürüyebiliyor. Ayrıca nesneleri kaldırmak ve nesneleri tanımak gibi diğer küçük görevleri bire bir gerçekleştirebilir. Elon Musk, hissedarlar toplantısında görüntünün sadece bir gece önce çekildiğini söyledi.

İnsansı bir robot olarak tasarlandı Tesla Robotu geçen yıl Tesla’nın Yapay Zeka Günü etkinliğinde ilk kez tanıtıldı. O zamanlar, robotun sadece zar zor ilerleyebilen yapısızlaştırılmış versiyonunu gördük ve herhangi bir manuel iş yapamıyordu. İlk tanıtıldığında bir stant tarafından tutulması gerekiyordu ve yalnızca seyircilere el sallayabiliyordu. Şimdi, biraz yavaş olsa bile bağımsız hareket edebilir.

Video, Tesla Bot projesine özel bazı güncellemelere dikkat çekiyor. Bunların ortasında; Motor tork kontrolü, çevreyi keşfetme ve hafıza, insan damgalı hareketlerden yapay zeka eğitimi ve nesneleri manipüle etme gibi özellikler var. Görsele baktığımızda Tesla Bot’un konteynerdeki nesneleri alıp diğer konteynere koyduğunu görüyoruz. Aynı zamanda botun yapay zekasının insan baskılı hareketlerle eğitildiğini de görebiliyoruz.

Yaklaşık yedi ay sonra Tesla’nın robotunu bir sanat eserine dönüştürme yolunda olduğunu anlıyoruz. İlk gösterildiği zamanın çok ilerisinde görünüyor. Şirketin uzun zamandır beklenen Cybertruck’larını teslim ettikten sonra Tesla Bot üretimine başlaması bekleniyor.

haber-kuluncak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu