Haber

İstanbul’da Güneydoğu Fırtına Uyarısı: Havayolu ve Deniz Seferlerinde Kesintiler Olabilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afete Adaptasyon Merkezi (AKOM), kentte yarın akşama kadar etkili olacak güneybatı rüzgar fırtınası nedeniyle hava ulaşımında ve açık deniz seferlerinde aksamalar yaşanabileceği, çatı ve tabelaların uçtuğu, ağaçların uçabileceği uyarısında bulundu. ve direklerin düşmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi.

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre İstanbul, 11 derece civarındaki sıcaklığın ardından güne parçalı bulutlu bir gökyüzüyle başladı. Rüzgârın öğle saatlerinden itibaren güneybatı (güneybatı) yönlerden şiddetini artıracağı, akşam saat 21.00’den itibaren kısa aralıklarla saatte 40 ila 80 kilometre hıza ulaşacağı, esmesi halinde ise etkili olacağı tahmin ediliyor. fırtına.

Sıcaklık 8-10 derece düşecek

Hafta sonu Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın başta İstanbul olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde etkisini göstermesi beklenirken, cumartesi gününden itibaren 12-15 derecelik sıcaklıkların 8 ila 10 derece azalarak kış seviyelerine gerilemesi bekleniyor. . Bu düşüşle birlikte zaman zaman kuvvetli sağanak yağışlar görülecek.

Kentte yarın akşama kadar etkili olması beklenen güneybatı rüzgarı nedeniyle soba ve baca gazı zehirlenmelerinin yanı sıra havayolu ve açık deniz uçuşlarında aksamalar, çatı ve tabelaların uçması, düşmeler gibi durumlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. yatmadan önce ağaç ve direklerin ve benzeri olayların söndürülmesi ve sobaların söndürülmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu