Ekonomi

Kayseri Sanayi Odası Haziran Meclis Toplantısı Yapıldı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

KAYSO’dan yapılan açıklamaya göre, KAYSO Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda söz alan Oda Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Vali Çiçek’e deprem bölgesinde ve kentte yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Çiçek’in 4. OSB ve Geri Dönüşüm OSB’nin temellerini çok önemsediğini belirten Büyüksimitci, şunları kaydetti:

“Çalışmamızın sonuna geldik. İnşallah sizlerin de desteğiyle çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak 4. OSB’yi şehrimize kazandırıp sanayicilerimizin üretim alanı ihtiyacını karşılayacağız. Yine Geri Dönüşüm İhtisas OSB ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar 75 sanayicimiz 1 milyon 669 bin 500 metrekare arsa talebinde bulundu. Öngörülen istihdam 2 bin 667 kişi.”

Kayseri’deki çalışmaları hakkında bilgi veren Vali Çiçek, uyuşturucu ve hırsızlıkla mücadelede özel timler kurduklarını, geçen yıla göre çok yol aldıklarını ifade etti.

Vali Çiçek, Kayseri Serbest Bölgesi’nde incelemelerde bulundu

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Serbest Bölge İdare Meclisi Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Buradaki çalışmaları hakkında bilgi veren Palancıoğlu, Serbest Bölge’de Kayseri’nin ihracatının yüzde 20’sini karşılayan bir üretim olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediyesi personeline temel ilk yardım eğitimi verildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından belediye personeline ilk yardım eğitimi verildi.

Eğitimde, personelin ilk yardım konusundaki bilgilerini artırmak için önemli hususlar anlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde işçiye kaza, yangın ve olası doğal afet durumlarında ilk müdahaleyi yapma becerisi kazandırılması amacıyla ilk yardım eğitimi verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu