Haber

Kocaeli’de vefanın adı: Sağlıkkent Konutları

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, pandemi döneminde koronavirüs salgınına karşı büyük çaba sarf eden çalışanlarına konut sözü vermişti.

Büyükakın, Sağlıkkent Konutları projesini tamamlayarak özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına verdiği sözü yerine getirdi.

Kocaeli Sağlıkkent Konutları projesiyle, Sağlık çalışanlarına olan bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

“İyileşen ellere vefa”

Pandemi döneminde özveriyle görev yapan Tahir Büyükakın, 2021 yılında 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte; Vatandaşların sağlığına kavuşmak uğruna evlerini, ailelerini, sevdiklerini feda eden, kendi hayatlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarına söz verdi ve Sağlıkkent Konutları’nın temeli Ekim 2021’de atıldı. “İyileşen ellere vefa”Şu sloganla yola çıktı:

En ideal şartlarda ev sahibi olma fırsatı sunuyor

Kocaeli’de ikamet eden; Kamu ve özel sağlık kuruluşlarında, aile sağlığı merkezlerinde, il ve ilçelerdeki sağlık müdürlüklerinde, 112 Acil Sağlık hizmetlerinde çalışan ve adına kayıtlı ikametgahı bulunmayan her kademedeki sağlık çalışanları ile engelli vatandaşları kapsayan proje, sağlık çalışanlarının hem ekonomik hem de sosyal olanaklar açısından en ideal koşullarda konuta sahip olmalarını sağlamaktır. Bunu mümkün kılmak amacıyla hayata geçirildi.

Konutlar gerçek sahiplerine teslim edildi

Yapımı iki yılda tamamlanan ve kurayla belirlenen konutlar, hak sahiplerine teslim edildi.

Sağlık çalışanlarına bağlılık

Kocaeli bu projeyle sağlık alanındaki özverisini ve sağlık çalışanlarına olan bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

13 blok, 502 konut

Yatay şehircilik ve insan odaklı mimari yaklaşımla şekillenen proje, 1+1, 2+1, 3+1, kat +4 kat olmak üzere 13 blok, 502 daire ve 20 dükkan olarak inşa edildi. Kartepe Kent Meydanı’nın yanında 36 bin 93 metrekare. yapıldı.

Spor ve çocuk oyun alanları var

Alanın 7 bin 550 metrekaresi yeşil alanlara, yaklaşık 1.000 metrekaresi spor ve çocuk oyun alanlarına, 15 bin 36 metrekaresi ise yol ve otoparklara ayrılıyor. Projede yer alan yeşil alanlar, açık hava spor aletleri, basketbol sahası, oturma grupları, çocuk oyun alanları, açık otopark ve elektrikli araç şarj istasyonları Sağlıkkent sakinlerinin konforlu ve keyifli bir yaşam sürmesi için planlandı.

Daireler blok bazında merkezi ısıtma sistemi ile iklimlendirilecektir.

Şehrin en prestijli konut projelerinden biri olarak kabul edilen Sağlıkkent Residences, inşaat kalitesiyle de fark yarattı. Çevre dostu bir bakış açısıyla daireler blok bazında merkezi ısıtma sistemiyle iklimlendirilecek ve konut sakinleri tükettikleri ısının bedelini kalorimetre kullanarak ödeyebilecek.

Tüm güvenlik önlemleri alındı

Modern yaşamın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edilen ve tüm güvenlik tedbirlerinin alındığı dairelerde ayrıca uydu yayın sistemi, her odada data ve TV prizleri, ses tipi intercom tesisatı, mutfakta doğalgaz dedektörü ve bina içi yangın alarm sistemi.

Depreme dayanıklı evler

Radye temel ve geleneksel kalıp sistemiyle depreme karşı son derece dayanıklı inşa edilen konutlar, aynı zamanda modern ve çevreye duyarlı sistemlerle donatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu