Haber

New York Belediye Başkanı Eric Adams, sığınmacılar için çalışma izni sürecinin hızlandırılması çağrısında bulundu

ABD’nin New York Belediye Başkanı Eric Adams, ABD Başkanı Joe Biden’ı kentteki sığınmacılara çalışma izni verme sürecini hızlandırmaya davet etti.

Adams, Manhattan’da sendika ve diğer şehir liderlerinin ve çok sayıda göçmenin katıldığı bir mitinge ev sahipliği yaptı.

“Bırakın çalışsınlar! Onlara toplumumuza katkıda bulunma fırsatı verin.” Adams, sığınmacılara çalışma izni verilmesi sürecinin hızlandırılması gerektiğini vurgulayarak Biden’ı süreci hızlandırmaya davet etti.

Bahardan bu yana 100 bine yakın sığınmacının şehre geldiğini belirten Adams, “İhtiyacımız olan hizmetler için bu şehirde, eyalette ve ülkede binlerce iş var.” söz konusu.

Adams, mültecilerin çalışmak ve kendilerine daha uygun bir yaşam kurmak istediklerini ancak çalışma izni verilmediği için bunu yapamadıklarını belirtti. Eric Adams, şehir yetkililerinin federal hükümetten çalışma izni sürecini hızlandırmasını istediğini ancak herhangi bir yanıt alamadığını da sözlerine ekledi.

ABC News’in haberine göre New York Kent Konseyi İdaresi yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde sığınma talebinde bulunan insanların sayısı arttıkça, kendilerini, ailelerini ve şehrimizi geçindirmek için yasal olarak çalışmalarına izin verilmesi kritik önem taşıyor.” dedi. Adams’ın çağrısı tekrarlandı.

New York Valisi Kathy Hochul, 25 Ağustos’ta Biden’a bir mektup göndererek, “insani kriz” boyutuna ulaşan eyalette sığınmacıların yaşam koşullarının iyileştirilmesi konusunda yardım talebinde bulundu. Dün Biden yönetiminden yetkililerle görüştü.

Hochul, sığınmacıların bir an önce iş hayatına başlayabilmeleri için gerekli yasal adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu