Ekonomi

OEDAŞ’a ‘Kadın Dostu Marka’ ödülü

ESKİŞEHİR (İGFA) –Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), toplumsal cinsiyet eşitliği alanında Güç Eşitimiz projesiyle aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

2021’de EBRD’nin Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde gümüş madalya, 2022’de TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen Women Empowering Turkey Ödül Töreni’nde İktidarda Örnek Şirket ödülüne layık görülen OEDAŞ, bu kez ödülünü Kadın Dostu Markalar Platformu. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalık kategorisinde Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülü’nü kazandı. Ödül, 24 Mayıs Çarşamba günü İstanbul İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, 2019 yılında hayata geçirdikleri Gücümüz Eşit projesi ile kadın istihdamının düşük olduğu elektrik branşında toplumsal cinsiyet eşitliği alanında farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ve çalışmalarını ödüller, toplumsal cinsiyet eşitliğine güçlü bir şekilde odaklanmamız konusunda onlara güç veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu