Haber

Sarıyer Maslak’ta drone destekli trafik kontrolüne 5 bin 905 lira ceza

Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Sarıyer Maslak’ta drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Denetim sırasında kurallara uymayan sürücülere toplam 5 bin 905 lira ceza kesildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından Sarıyer Maslak’ta drone ile gerçekleştirilen kontrollerde kurallara uymayan sürücüler tespit edilerek uygulama noktasına getirildi. Kontrollerde sürücülerin belgeleri incelenirken, kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Drone ile yapılan kontrolde 5 sürücü emniyet kemeri takmadı, 436 liradan toplam 2 bin 180 lira, muayenesiz araç kullanan 2 sürücüye toplam 951 lira, araç kullanan 1 sürücüye toplam 1 bin 902 lira 951 lira. araç kullanırken cep telefonu, kask takmayan 2 motosiklet sürücüsüne 436 lira. Her bir liradan toplam 5 bin 905 lira para cezası kesildi.

Seyir halindeyken cep telefonu kullanan Ömer Akkoyun, “Tabi trafik sıkışıklığından dolayı telefon trafiğimiz var. Elimde telefon olduğu için aplikasyonda arandım. Aslında ben de göremedim. Drone.Tabi ki kurallara itirazımız yok herkes görevini yapıyor ama şehrin içinde ve burası bir plaza alanı.Trafik bizim için ağır. Doğal olarak bizim işimiz de yürüyor. Telefon artık hayatımızın bir modülü haline geldi. Ne kadar kural ihlali dersen de uzuv olduk. Umarım bunlar değişir ve bundan sonra ceza yemeyiz” dedi.

Öte yandan kontrollerin gün boyu devam edeceği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu