Haber

Suikast zanlısı çete lideri Ekvador’daki güvenlik hapishanesine sevk edildi

Ekvador’un cumhurbaşkanı adayı Fernando Villavicencio’ya suikast düzenlediğinden şüphelenilen Los Choneros çetesinin başı Adolfo Macias, yüksek güvenlikli bir hapishaneye nakledildi.

Ekvador’da cumhurbaşkanı adayı Fernando Villavicencio’nun öldürülmesinin ardından ülkede çetelere yönelik operasyonlar sürüyor. Suikastın zanlısı olarak görülen ve uyuşturucu kaçakçılığı, örgütlü hatadan 34 yıl hapis cezasına çarptırılan Los Choneros çetesinin lideri “Fito” lakaplı Jose Adolfo Macias’ın bulunduğu cezaevine yaklaşık 4 bin asker ve polis baskın düzenledi. ve cinayet. Operasyonda çok sayıda silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildiği açıklandı. Yetkililer, operasyonun ardından çete lideri Fito’nun liman kenti Guayaquil’deki yüksek güvenlikli cezaevine sevk edildiğini duyururken, Ekvador Devlet Başkanı Guillermo Lasso sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bu kararın çetelerin güvenliği için alındığını söyledi. insanlar ve tutuklular. Lasso yaptığı açıklamada, “Ekvador barışı ve güvenliği yeniden tesis edecek. Şiddetli tepkiler olursa tüm gücümüzle hareket edeceğiz.”

Çete lideri tarafından tehdit edildi

Yolsuzluk ve çetelere karşı duruşuyla tanınan Villavicencio, geçtiğimiz hafta kendisinin ve ekibinin uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir çetenin lideri tarafından tehdit edildiğini duyurmuştu. Adolfo Macias’ın ölüm tehditleri gönderen çetenin başı olduğu varsayılıyor. – Quito

mazidagi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu