Haber

İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı törenle kutlandı

İpsala ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü hasebiyle merasim düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

İpsala Belediye Lideri Abdullah Naci Ünsal burada yaptığı konuşmada, krallıklara başşehirlik, uygarlıklara konut sahipliği yapmış ilçelerinin insanlığa taraf veren yapısıyla tarihte kıymetli bir yer tutmayı başardığını belirtti.

“İpsala güler yüzlü samimi insanları ile bölgemizin incisi bizim ise göz bebeğimizdir.” diyen Ünsal, “Allah bizi sizlerin karşısında mahcup etmesin dilekleriyle çıktığımız bu yolda üç buçuk yıldır siz değerli hemşerilerime hizmet etmek için canı gönülden mücadele ediyoruz. Biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Halktan uzak ve kopuk projeler yerine halkımızın ihtiyaçlarını hep öncelikli tuttum ve bunun mutluluğunu yaşıyorum.” tabirlerini kullandı.

Törene, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Garnizon Kumandanı Yarbay Ahmet Ferit Gürbüz ve vatandaşlar katıldı.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu