Haber

İYİ Parti Aday Sunumunda Protesto

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe belediye başkan adayları için genel merkezde düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Akşener, YETERLİ Partisi’nin Ankara ilçe belediyelerinde gösterdiği adayları tanıttı. Aday tanıtımı sırasında Etimesgut ilçesinden aday gösterilen Hilmi Özer protesto edildi. Salonda “Teşkilat istemiyor”, “Kürşad Zorlu istifa”, “Burak Akburak istifa” gibi sloganlar atıldı.

Aday tanıtım toplantısında İYİ Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı üyeleri, Sevin Çağlayan’ın Etimesgut’tan aday gösterilmesini istedikleri için itiraz etti. Ancak Çağlayan, İYİ Parti tarafından Yenimahalle ilçesine aday gösterildi. Etimesgut İlçe Teşkilatı üyeleri, Etimesgut ilçesinden aday gösterilen Hilmi Özer’i protesto etti. Adayın tanıtıldığı salonda “Teşkilat istemiyor”, “Kürşad Zorlu istifa”, “Burak Akburak istifa” gibi sloganlar atıldı. Olayların ardından Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım görevden alındı.

“BURADA BAĞIRAN DOSTLARIMIZIN AHLAKINI VİCDANINIZA BIRAKIYORUM”

Aday tanıtım toplantısının ardından yaşanan gerilime ilişkin açıklama yapan GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi:

“Canım dostum çünkü arkadaşlarımız Sevin için bağırdılar. Saygı duyuyorum. Çünkü Sevin ben gerçekten çok çalışkan bir kızım. Sevin’e bir şey söyledim. ‘Bazı yerlerde sıkıntı yaşıyoruz, gelebilir misin’ dedim. Burada?’ Meral abla da ‘Sen işin üstesinden geliyorsun’ dedi. Artık herkesin önünde ‘Sevin benim kızımdır’ diyorum. Artık ailemden kimseyi siyasete sokmadım ama sonuna kadar Sevin’in arkasında olacağım. Buradan bağıran arkadaşlarımız zaten… Rekoru Sevin’in kıracağına eminim. “Bizim ahlakımızı bırakıyorum.” arkadaşlar burada vicdanınıza bağırıyorum. Şu an itibariyle hepsi gitti.”

ivrindi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu