Ekonomi

Konyaaltı Belediyesi Kuluçka Merkezini Hayata Geçiriyor

Dijitalleşme alanında emin adımlarla ilerleyen Konyaaltı Belediyesi, şimdi de yeni girişimcilerin ve girişimci fikirlerin önünü açmak için Kuluçka Merkezi’ni hayata geçiriyor.

Konyaaltı Belediyesi dijitalleşme hareketi çerçevesinde yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Belediye, girişimcilerin ve girişimci fikirlerin önünü açmak için Kuluçka Merkezi kuruyor.

Konyaaltı Belediyesi’nin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) desteğiyle hayata geçireceği Kuluçka Merkezi, Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde hizmet verecek. Yakın zamanda faaliyete geçecek olan merkez, genç girişimcilere de yön verecek. Girişimcilik ekosisteminde deneyimli ve güçlü kurum ve kuruluşların takviye edilmesiyle sektöre yeni bir soluk getirecek olan Kuluçka Merkezi, girişimcilerin iş fikirlerini başlangıç ​​aşamasında hayata geçirmelerini sağlayacak. Çağdaş çalışma alanlarının yer alacağı merkezde, eğitim ve etkinlikler, mentorluk, akademik ve teknik danışmanlık, yatırımcı ve şirket görüşmeleri, veri tabanlarına erişim gibi birçok olanak ücretsiz olarak sağlanacak.

“İş fikirleri seçilecek”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kuluçka Merkezi’nin girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacağını söyledi. Bu merkezde yeni gelen girişimcilere ve girişimci adaylarına eğitim ve mentorluk vereceklerini anlatan Esen, “Konunun uzmanlarından oluşan seçici kurulumuz popüler iş fikirlerini seçecek ve bu fikirlerin hayata geçmesini sağlayacak. kapımız her girişimciye açık.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu